Bize Ulaşın
İşe Girmek İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Yeni bir işe başvurmanız durumunda işe alım sürecinde sizden istenecek bazı belgeler olacak. Bu belgeler arasında en önemli olanlardan biri de sağlık raporudur. 6331 sayılı  yasa kapsamında çalışanlardan sağlık raporu talebinde bulunulması gerekiyor. Bu nedenle iş başvurusu yapacak olanlar sağlık raporu nereden alınır ya da işe girmek için sağlık raporu veren yerler araştırması yapabiliyor.

İşe giriş süreçlerinde ihtiyacınız olan sağlık raporunu devlet hastanelerinden ya da özel hastanelerden alabilirsiniz. Aynı zamanda iş yerlerinde görev yapan işyeri hekimleri de sağlık raporu verebiliyor. Bununla birlikte aile hekimliklerinden de sağlık raporu talebinde bulunabiliyorsunuz.  Ancak aile hekimliklerinden alınan sağlık raporu işyerinde çalışan sayısı ondan az olan yerler için geçerli oluyor. 

Sağlık Raporu Veren Yerler

Sağlık raporunu nereden talep edecek olursanız olun mutlaka öncesinde bir muayeneden geçirilmeniz gerekiyor.  Yapılacak bu genel muayene iş sahasında çalışmaya uygun olup olmadığınızı belirlemek için hekim tarafından yapılıyor. Ardından bir genel değerlendirme yaparak çalışmaya uygun olup olmadığına dair sağlık raporu düzenleniyor.

Aynı zamanda Zümrüt İSG olarak ayrıcalıklı bir şekilde sağlık raporu almanızı sağlıyoruz. Sağlık raporu taleplerinizi firmamıza iletebilirsiniz. En kısa sürede muayene edilerek sağlık raporu almanızı sağlıyoruz. Daha detaylı bilgi almak için ve bu konuda sorularınızı yöneltmek için bizi hemen arayabilirsiniz. İşe alım sağlık raporu almanın en kolay yolu Zümrüt İSG!