Bize Ulaşın
Sağlık Raporu Alınacak Yerler

6331 sayılı yasa gereğince işe alım süreçlerinde sağlık raporu da talep ediliyor. İşe girerken istenen belgeler arasında artık sağlık raporu da yer alıyor. Bu nedenle sağlık raporu alınabilecek yerler iş arayanların ya da iş değiştirenlerin öncelikli olarak merak ettiği hususlardan biri haline geldi. Sağlık durumunuzun iş sahasında çalışmaya uygun olup olmadığını belgeleyen sağlık raporu çalışmaya engel bir sağlık probleminizin mevcut olup olmadığını da anlamanızı sağlıyor.

Sağlık raporunu özel hastanelerden ya da devlet hastanelerinden alabilirsiniz. Yapılan yeni bir düzenleme sonrasında artık aile hekimlikleri de sağlık raporu vermeye başladı. Ancak aile hekimliklerinin verdiği sağlık raporu  çalışan sayısı ondan az olan iş yerlerinde geçerli ve böyle bir işyerinde çalışacaksınız aile hekimliklerinden sağlık raporu talebinde bulunabilirsiniz. Ancak çok tehlikeli bir iş sahasında görev yapacaksınız bu durumda farklı bir sağlık kuruluşundan sağlık raporu talebinde bulunmanız gerekebilir.

Sağlık Rapor Nereden Alınır?

Bununla birlikte iş yerlerinde görev yapan işyeri hekimleri de  sağlık raporu verebiliyor. Ancak rapor alabilmeniz için öncelikle genel bir muayeneden geçmeniz gerekiyor. Bu sayede işyeri hekimi sağlık durumunuz hakkında bir değerlendirmede bulunabilir ve çalışmaya uygun olup olmadığınıza dair bir sağlık raporu düzenleyebilir.

Sağlık raporunuzu Zümrüt İSG  olarak firmamızdan da talep edebilirsiniz. İşe alım süreçlerinde istenen sağlık raporunu Zümrüt İSG  ayrıcalıkları eşliğinde firmamızdan almanız için bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterli olacak. Detaylı bilgi almak için de bizi arayabilirsiniz.